Wykonana z innowacyjnego neoprenu w opatentowanej technologii NEOPRENE. Wyrób wyposażono w anatomicznie ukształtowaną pelotę podrzepkową odciążającą oraz pas stabilizujący.

 

 

 

 

 

 

 

WŁAŚCIWOŚCI

Stabilizuje i odciąża rzepkę; odciąża więzadło właściwe rzepki - zmniejsza siłę oddziaływania mięśnia czworogłowego uda na przyczep piszczelowy. Umożliwia szybszy powrót do pracy zawodowej lub treningów. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

PRZEZNACZENIE

- w naderwaniach przyczepów mięśniowych ok. stawu kolanowego
- w nawykowym zwichnięciu rzepki 
- w jałowej martwicy guzowatości kości piszczelowej
- w zmianach zwyrodnieniowych stawu rzepkowo udowego (chondromalacja rzepki)
- po przebytych złamaniach rzepki leczonych zachowawczo i operacyjnie

PRZECIWWSKAZANIA

- W przypadku współistnienia żylaków , przebytych stanów zapalnych żył głębokich, obrzęków kończyn dolnych stosowanie ortezy jest możliwe jedynie po założeniu prawidłowo dobranych podkolanówek lub pończoch przeciwżylakowych z II* ucisku
- W przypadku zmian na skórze w miejscach przylegania (otarcia naskórka, zranienia, egzemy skórne) konieczne jest skontaktowanie z lekarzem prowadzącym. Stosowanie ortezy jest ograniczone - możliwe po założeniu opatrunku

 

Dzięki zastosowaniu zapinania na rzep pozwala na łatwe i szybkie założenie.

Rozmiar: Uniwersalny

Sposób konserwacji: Prać ręcznie w temperaturze do 40oC. Nie stosować wybielaczy, nie chlorować, nie prasować, nie prać chemicznie.