Na rynku są już dostępne połykalne kapsułki z kamerką, dzięki którym można wykonać bezprzewodowe endoskopowe badanie wnętrza układu pokarmowego. Polska firma przygotowuje oprogramowanie, które ma pomóc lekarzom w szybkiej i dokładnej analizie trwającego nawet 8 godzin nagrania.

W diagnozie problemów z układem pokarmowym - w wykrywaniu nowotworów, krwawień, owrzodzeń, pasożytów - przydają się badania endoskopowe. Do układu pokarmowego trzeba więc wprowadzić kamerę. W tradycyjnych endoskopach kamerka umieszczana jest na długim przewodzie, a to sprawia, że badanie może nie być dla pacjenta zbyt komfortowe.

 

Na rynku pojawiły się już jednak rozwiązania mniej inwazyjne - kapsułki z kamerką, które wystarczy połknąć, a one przechodząc przez cały układ pokarmowy zarejestrują na nagraniu wszelkie nieprawidłowości w układzie pokarmowym. Nagranie wideo przekazywane jest bezprzewodowo do odbiornika w kamizelce lub pasku, który pacjent nosi. To rozwiązanie dotyczy zwłaszcza badań jelita cienkiego i grubego.

 

Badanie jest komfortowe, ale analiza materiału badania - trochę mniej. Nagranie wideo z kapsułki trwa bowiem nawet 8 godzin. Lekarz musi ten długi materiał wideo dokładnie przejrzeć w poszukiwaniu nieprawidłowości w układzie pokarmowym. Polska firma CTAdventure, dzięki środkom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, pracuje nad oprogramowaniem GastroView do analizy obrazu. Wychwyci ono w nagraniu wideo te fragmenty, na które lekarz powinien zwrócić szczególną uwagę.Ortezy kolana stabilizator na kolano stawu kolanowego orteza stawu kolanowego z zegarem
orteza stawu skokowego ottobock orteza stawu kolanowegooferta orteza stawu Ortezy stawu kolanowego w ofercie orteza kolana, stabilizator na kolano (stabilizator stawu kolanowego). Sprawdź pełną ofertę stabilizatorów i ortez na stronie.
Ortezy kolana | Ortezy ortopedyczne – Reh4Mat – Wytwórca orteza stawu kolanowego z zegaremorteza stawu skokowegoreh4mat.com orteza stawu kolanowegoprodukt orteza stawu kolanowegokolano orteza stawu kolanowego
Produkty · Home » Ortezy kolana. Ortezy kolana. Ortezy stawu kolanowego. Funkcja pooperacyjna; Korekcja orteza stawu kolanowego z zegarem Orteza kolana AS-KX-01. Click for SUPER ZOOM orteza stawu kolanowego z zegarem

 

"Wykorzystanie naszego oprogramowania ma umożliwić sprawną i rzetelną analizę filmów wykonywanych za pośrednictwem kamerki umieszczonej w kapsułce - mówi w rozmowie z PAP Dawid Jereczek z CTAdventure. - Tym samym skróci to czas potrzebny na analizę nagrania i zmniejszy liczbę godzin, jakie lekarz musi na nią poświęcić". Rozmówca PAP twierdzi, że program wybrałby z całego materiału fragmenty, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Teraz badanie z wykorzystaniem kapsułki endoskopowej może kosztować nawet 4-5 tys. zł. Jereczek uważa natomiast, że gdyby wykorzystano oprogramowanie, koszt badania mógłby spaść co najmniej o połowę. "Niewykluczone, że kiedyś takiego typu badania będą refundowane. A wtedy więcej osób będzie sobie mogło pozwolić na profilaktykę" - wyraża nadzieję rozmówca PAP.

 

„Według naszych szacunków wykrywalność zmian chorobowych wzrośnie o 20-25 proc.” – mówi Jereczek. Jak zwraca uwagę, to, że na filmie czasem nie są wykrywane wszystkie zmiany, jakie mogłyby być wykryte, może wynikać np. z faktu, że lekarz zdekoncentruje się podczas analizy długiego nagrania. Tymczasem GastroView mógłby alarmować lekarza, kiedy pojawią się istotniejsze elementy nagrania lub wybrać te fragmenty, którym lekarz powinien dokładniej się przyjrzeć.

 

Ortezy ortopedyczne stawu kolanowego:

 • Orteza jednoszynowa
 • Ortezy jednoszynowe
 • Orteza stawu kolanowego
 • Orteza stawu kolanowego z regulacją konta zgięcia
 • Orteza stawu kolanowego z zegarem
 • Ortezy stawu kolanowego
 • Orteza pooperacyjna stawu kolanowego
 • Orteza skokowo stopowa
 • Orteza stabilizująca rzepkę
 • Orteza stabilizująca staw kolanowy
 • Ortezy stabilizujące staw kolanowy
 • Tutory
 • Tutor
 • Tutor na całą kończynę dolną
 • orteza stawu kolanowego z zegarem

Oprogramowanie pozwoli też na zliczanie zmian chorobowych, mapowanie układu pokarmowego oraz archiwizację zdjęć z zagrożonych fragmentów układu pokarmowego.

orteza stawu skokowego orteza stawu kolanowego
Producent ortez ortopedycznych i stabilizatorów sportowych oraz wyrobów orteza stawu kolanowego z zegarem Ortezy kolana · Ortezy stopy i stawu skokowego · Ortezy biodra · Ortezy kończyny orteza stawu kolanowego z zegarem
ORTEZY I STABILIZATORY STAWU KOLANOWEGO
sklep.imed.warszawa orteza stawu kolanowegoindex.php?route=product orteza stawu kolanowegocategory&path orteza stawu kolanowego z zegarem 

Jak podkreśla rozmówca PAP, dzięki środkom z NCBR możliwe będzie przeprowadzenie badań - zarówno pacjentów z chorobami układu przewodowego, jak i osób zdrowych. "Stworzymy bazę nagrań zanalizowanych przez lekarzy. Bo specjaliści muszą nam klatka po klatce wskazywać, jak rozpoznawać zmiany i na co zwracać uwagę" - wyjaśnia Jereczek.

 Stabilizator stawu skokowego, stabilizator skokowy orteza stawu kolanowego z zegarem
orteza stawu skokowegotrzymajforme.waw orteza stawu kolanowego
Stabilizator stawu skokowego, stabilizator skokowy, stabilizator kolana, ortezy, stabilizatory ortopedyczne, artykuły ortopedyczne, sprzęt ortopedyczny, sprzęt orteza stawu kolanowego z zegarem Ortezy stawu kolanowego
Stabilizator kolana i kostki, orteza stawu kolanowego

Oprogramowanie ma wejść na rynek w 2019 r. - początkowo dostępne będzie w Polsce, a z czasem trafi też na rynki zagraniczne. Lekarze lub ośrodki wykonujący badania endoskopowe będą mogli wtedy wykupić licencję na wykonanie konkretnych badań.

 

PAP - Nauka w Polsce, Ludwika Tomala