f t g m
Copyright 2020 - Enefmed

Wkładki Ortopedyczne i Ochrona Stopy

Nowość! Zaawansowane wkładki ortopedyczne Ortho Line

Wkładki Ortho Line są wyjątkowe. Ok, ale dlaczego? Głównie dlatego, że zabezpieczają całą stopę. Jest to możliwe dzięki specyficznemu wyprofilowaniu. Innowacyjny kształt wkładek Ortho powstał w oparciu o zasady biomechaniki - wyprofilowania pozwalają uzyskać odpowiednie ustawienie całej stopy, od pięty aż po palce. To oznacza przede wszystkim bezpieczniejsze poruszanie się – chodzenie jest bardziej efektywne. A stopy po prostu mniej się męczą.

Jednak prawidłowe ustawienie stóp zapewnia wiele wkładek ortopedycznych. Mazbit jako pierwsza firma w Polsce wprowadził do produkcji wkładek profile termoformowalne, które dynamicznie pracują razem ze stopą przy wykonywaniu każdego kroku. Elastyczny profil powoduje, że mięśnie są pobudzane do działania, wzmacniają się i stają bardziej wydolne – w ten sposób zapobiegamy rozwojowi schorzeń, zapewniamy zdrowie stóp i pozytywnie wpływamy na całą postawę ciała.

Jeszcze jeden szczegół wyróżnia naszą nową linię. Jest to elastyczność profilu. W zwykłych wkładkach jest ona taka sama dla wszystkich rozmiarów danego modelu. To oznacza, że filigranowa kobieta ze stopą w rozmiarze 36 nosi wkładki o takiej samej sztywności jak słusznej postury koszykarz o stopach w rozmiarze 48. W Ortho Line zastosowaliśmy profil dostosowany do ciężaru użytkownika – rozmiary większe charakteryzują się nieco większą sztywnością, aby zapewnić większej stopie wsparcie, którego potrzebuje.

To jeszcze nie wszystko: wkładki Ortho Line posiadają warstwę amortyzacyjną, dzięki czemu chronią stopy przed przeciążeniami i dolegliwościami bólowymi. Po całym dniu spędzonym na nogach każdy docenia ten, zdawałoby się, drobiazg.

Ortho Line BALANCE

przeznaczone do obuwia codziennego i sportowego

dla osób z metatarsalgią i zespołem zmęczonej stopy

korytko stabilizujące piętę

innowacyjny kształt peloty odciąża przodostopie

dynamiczny profil stymuluje mięśnie do pracy

wyściółka z mikrofibry przyjazna skórze

Pranie w temperaturze 30°C

rozmiar: 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48

ALFA COMFORT wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne

Podpierają sklepienie podłużne a dzięki zastosowaniu peloty, korzystnie zmieniają rozkład nacisków w przedniej części stopy. Dzięki zastosowaniu specjalnego materiału piankowego adaptującego się do kształtu stóp, wkładki są miękkie i komfortowe. Absorbują wstrząsy powstałe w wyniku stąpania po twardym podłożu.

Dostępne rozmiary: 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46.

ALFA wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne

Podpierają sklepienie podłużne a dzięki zastosowaniu peloty, korzystnie zmieniają rozkład nacisków w przedniej części stopy.
Pełnią funkcję amortyzatora, znacząco redukując mikrowstrząsy powstające w czasie zetknięcia pięty z twardym podłożem. Zalecane dla osób wykonujących pracę stojąco-chodzącą. Wkładki wykonane są z profilowanego tworzywa, pianki oraz ze skóry owczej pochłaniającej pot stóp.

Dostępne rozmiary: 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46.

GAMMA wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne

Wkładki redukują dolegliwości przedstopia, zwiększają komfort użytkowania obuwia. Przeznaczone dla osób z płaskostopiem poprzecznym i podłużnym. Zastosowana pelota metatarsalna zmienia rozkład nacisków w przedniej części stopy. Podpierają podłużne i poprzeczne sklepienie stopy.

Dostępne rozmiary: 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46.

SIGMA wkładki na płaskostopie poprzeczne

Wkładki przeznaczone dla osób z płaskostopiem poprzecznym. Korzystnie zmieniają rozkład nacisków na podeszwowej części stopy. Zastosowana pelota metatarsalna zmniejsza dolegliwości powstające przy przeciążeniu przedstopia. Zmniejszają ryzyko powstania modzeli i nagniotków w podeszwowej części stopy. Polecane również w profilaktyce halluksów.

Dostępne rozmiary: 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46.

OMEGA wkładki na płaskostopie podłużne i ostrogi piętowe

Wkładki zalecane dla osób z bolącymi piętami oraz przy ostrogach piętowych, jak również przy płaskostopiu podłużnym. Stabilizują i podtrzymują prawidłowe ustawienie pięty. Podpierają łuk podłużny stopy. Zastosowany pod pietą element z pianki „Schock Absorber”, zapobiega uciskowi bolącej ostrogi i przeciwdziała stanom zapalnym.

Dostępne rozmiary: 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46.

ALFA ALOE wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne

Podpierają sklepienie podłużne a dzięki zastosowaniu peloty, korzystnie zmieniają rozkład nacisków w przedniej części stopy. Pokryte komfortowym lateksem z zawartością wyciągu z aloesu oraz miłym w dotyku materiałem pochłaniającym wilgoć.

Dostępne rozmiary: 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46.

Wkładki silikonowe

Wkładki silikonowe do butów z wysklepieniem poprzecznym i podłużnym oraz z powłoką antybakteryjną. Absorbują wstrząsy wywierane na stawy kończyny dolnej , powstające podczas chodzenia  Rozkładają  nacisk  w trakcie chodzenia. Zalecana w trakcie uprawiania sportu    

MI KID wkładki dla dzieci z płaskostopiem podłużnym

Zastosowany profil stabilizuje prawidłowe ułożenie stopy oraz podpiera łuk podłużny. Niewielka pelota pozwala prawidłowo rozłożyć naciski w przedniej części stopy.

Dostępne rozmiary: 23/24, 25/26, 27/28, 29/30, 31/32, 33/34.

OMIKRON KID wkładki na płaskostopie podłużne, miękki profil

Dzięki anatomicznemu wyprofilowaniu, wkładki podpierają sklepienie podłużne stopy oraz stabilizują poprawne ustawienie dziecięcej pięty w obuwiu. Korygują stopę płasko-koślawą. Zapobiegaj koślawieniu kolan.

Dostępne rozmiar: 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35.

Podpiętki silikonowe na ostrogi piętowe

Silikony medyczne są ogólnie znane, doceniane i wykorzystywane przez środowisko lekarskie na całym świecie od wielu lat. Tradycyjnie już, uważa się, że silikon medyczny to jeden z najlepszych, dostępnych materiałów stosowanych w medycynie do kontaktu z ludzkim ciałem, ponieważ nie wywołuje alergii u większości ludzi.
Zachowuje pełny komfort użytkowania przez cały okres życia produktu. Łatwo go utrzymać w czystości. Doskonale amortyzuje i pochłania wstrząsy wywierane podczas chodzenia na stawy skokowe, kolanowe i biodrowe. Zapewnia równomierne rozłożenie sił nacisku w czasie chodzenia i długotrwałego przebywania w pozycji stojącej.
Podpiętki doskonale absorbują wstrząsy powstające podczas chodzenia, chroniąc przed ich wpływem stawy skokowe, kolanowe i biodrowe.


 

 

Dzięki różnej gęstości silikonu medycznego, z którego są zrobione, pomagają optymalnie rozłożyć nacisk, wywierany na stopę przez ciężar całego ciała.
Redukują bóle  przy dolegliwościach kostno-mięśniowych stóp i nóg, odciążają pięty i łagodzą bóle spowodowane ostrogami piętowymi. 
Podpiętki są przydatne w leczeniu objawowym zapalenia kaletki ścięgna Achillesa, dają szybką ulgę przepracowanym więzadłom i mięśniom.

 

HELL podpiętki skórzane

Podpiętki stosuje się w chorobach pięty i stawu kolanowego. Dobrze amortyzują, znacznie zmniejszając obciążenia na ścięgno Achillesa oraz stawy biodrowe. Wyścielają tylną część buta przez co regulują wysokość pięty w bucie, zapobiegając obcieraniu pięt.

Dostępne rozmiary: 35/37, 38/40, 41/43, 44/46.

HELL PLUS podpiętki pod ostrogi

Podpiętki zalecane osobom, którym tworzą się lub już występują ostrogi kości piętowych. Po wyjęciu krążka, tworzy się strefa zabezpieczająca bolesne miejsce przed kontaktem z twardym podłożem.

Dostępne rozmiary: 35/37, 38/40, 41/43, 44/46.

CORRECT podpiętki na skosy

Podpiętki zalecane w korekcji ustawienia pięty koślawej bądź szpotawej. Zapobiegają nadmiernemu ścinaniu obcasów i wykrzywianiu obuwia.

Dostępne rozmiary; damski, męski

KLINY PODWYŻSZAJĄCE

Kliny pozwalają zwiększyć wzrost osoby, bez stosowania obuwia na wysokim obcasie. Służą również do wyrównania nierówności kończyn dolnych, podpierając piętę i śródstopie krótszej nogi. Wykonane z korka oraz skóry naturalnej.

Dostępne wysokości: 5, 10, 15, 20, 25 mm.

Dostępne rozmiary: 35/37, 38/40, 41/43.

KLIN ŻELOWY Z PODWÓJNYM PIERŚCIENIEM

Klin żelowy zapobiega nachodzeniu palców na siebie, pomaga prostować koślawe palce. Pierścienie zapobiegają wysuwaniu się klina.

Dostępny rozmiar: uniwersalny

PODKŁADKA METATARSALNA, ŻELOWA

Zapewnia właściwą osłonę przedniej części śródstopia. Pomaga uśmierzyć ból w śródstopiu. Zapobieg zgrubieniom, zrogowaceniom i stanom zapalnym przedniej części stopy.

Dostępne rozmiary: uniwersalny

PODKŁADKA POD PALCE MŁOTKOWATE

Zapobiega stwardnieniu, zrogowaceniu oraz młoteczkowatości palców. Zapewnia rozciągnięcie ściśniętych palców i poprawia  ich ułożenie. Chroni opuszki palców przed otarciem. Pomaga zredukować naprężenia i ból spowodowany zniekształceniem palców.

Dostępne rozmiary: S.L