f t g m
Copyright 2021 - Enefmed

Stabilizatory Stawu Skokowego

Zapraszamy

Przyjdź do naszego Centrum. Znajdziesz tu bogaty wybór sprzętu na najwyższym poziomie. Jeżeli poniżej nie znajdziesz produktu, którego poszukujesz, zadzwoń lub wyślij e-mail.

CO TO JEST SKRĘCENIE ?

Czytaj więcej: Zapraszamy

M.step Czynnościowa orteza stawu skokowego

M.step jest czynnościową ortezą stawu skokowego z pelotami z piankowego żelu. Twarde półłuski gwarantują bardzo dobrą stabilizację ruchów pronacyjnych i supinacyjnych.Piankowy żel w pelotach stale dopasowuje się optymalnie do ciągle zmieniających się warunków anatomicznych, co zapewnia równomierną kompresję. Zdolność żelu piankowego do dopasowywania umożliwia stosowanie jednej ortezy zarówno na lewy, jak i na prawy staw skokowy. Peloty są bardzo lekkie i mają miękką, puszystą powierzchnię. Nawet krawędzie zewnętrznych łusek są obficie wyściełane.

Czytaj więcej: M.step Czynnościowa orteza stawu skokowego

Orteza sztywna typu Air Walker

Air Cat Walker jest innowacyjnym butem ortopedycznym wyposażonym w pełni zintegrowany system pompujący, który umożliwia idealne dopasowanie buta do kształtu nogi. Przeznaczony jest do leczenia pęknięć kości w okolicy stawu skokowego, pęknięć kości stopy, uszkodzeń tkanki miękkiej, ścięgna Achillesa, skręceń stawu skokowego. Aparat pozycjonuje staw w optymalnym, anatomicznym położeniu, korygując jego zniekształcenia oraz zapobiegając odchyleniom patologicznym. Wyposażony w miękką, dopasowaną do kształtu nogi wkładkę jest lekki, zapewnia doskonałą stabilizację stopy, stawu skokowego i podudzia.

Czytaj więcej: Orteza sztywna typu Air Walker

Stabilizator stawu skokowego z łuskami

Orteza składają się ze sztywnych, lekkich półłusek o anatomicznym kształcie, które zapewniają wysoki poziom stabilizacji ruchów pronujących i supinacyjnych. Wyposażony jest w żelowe wkładki, które idealnie dopasowują się do stawu. Główną ich zaletą jest możliwość chłodzenia w celu złagodzenia obrzęku i dolegliwości bólowych. Została wykonana z dwóch anatomicznie wyprofilowanych łusek polietylenowych, połączonych dolną taśmą. Taśma ta ma możliwość regulacji długości, dzięki czemu precyzyjnie można dopasować wyrób do zabezpieczonego stawu. Konstrukcja ortezy pozwala na swobodne stosowanie jej w obuwiu sportowym i doskonale sprawdza się nie tylko w sportach halowych, ale także w każdej sytuacji wymagającej mocnej stabilizacji stawu skokowego.

Czytaj więcej: Stabilizator stawu skokowego z łuskami

Stabilizator stawu skokowego z usztywnieniami

Wykonany z termoaktywnego neoprenu, usztywnienia boczne – podwójne łupki o profilu anatomicznym z tworzywa sztucznego, pomaga uzyskać naturalną, pożądaną temperaturę ciała, dogłębnie rozgrzewając układ stawowo-mięśniowy i więzadłowy. Zmniejsza obciążenie ścięgna Achillesa, bóle związane z obrzękami i zdrętwieniami zapewnia wzmocnienie słabym i przeciążonym stawom skokowym. Zapewnia ochronę i odciążenie stawu skokowego poprzez wygodny ucisk i stabilizację więzadeł, nie krępuje ruchów dzięki otworom na piętę oraz palce. System taśm obwojowych oraz regulacji zapięcia umożliwia dopasowanie siły docisku i stabilizacji do indywidualnych potrzeb.

Dostępne rozmiary (obwód wokół kostki):

S-M 15,0-25,0; L-XL 25,0-35,0

Stabilizator stawu skokowego z silikonowymi pelotami Comfort

Stabilizator wykonany jest z nowoczesnej, ultra lekkiej i oddychającej tkaniny Comfort, której cechą jest szybka wchłanialność wilgoci ze skóry i transportowanie jej na zewnątrz. Wyposażony jest w silikonowe peloty, które masują staw skokowy, zmniejszają obrzęk , poprawiają krążenie a także przyczyniają się do zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Czytaj więcej: Stabilizator stawu skokowego z silikonowymi pelotami Comfort

Orteza na opadającą stopę 28U9

W przypadku osłabienia zgięcia grzbietowego stopy, orteza model 28U9 pomoże Ci radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego. Wraz z ograniczeniem ryzyka potknięcia się i upadku, odzyskujesz możliwość bezpiecznego ruchu. Dzięki ortezie podudzia firmy Otto Bock opadanie stopy zostało wsparte a zgięcie podeszwowe elastycznie ograniczone. Cienkościenna konstrukcja z polipropylenu jest odpowiednio wyprofilowana w celu zwiększenia sprężystości.  Długa podeszwa gwarantuje właściwe prowadzenie stopy i dobre rozłożenie nacisku.

Czytaj więcej: Orteza na opadającą stopę 28U9