Warszawa Al. Niepodległości 103 22 428 28 27 sklep@enefmed.pl Pon-Pt 10:00-18:00, Sob 10:00-14:00

Stabilizatory Stawu Skokowego

Air Walker orteza na goleń i stopę, Kod NFZ H.01.02Rebound Air Walker to obwodowy but ortopedyczny posiadający w pełni zintegrowaną pompką powietrza i zawór zwalniający, które zapewniają łatwe napełnianie/opróżnianie i stały, regulowany ucisk. Liczne elementy zaprojektowano, aby zwiększyć poziom ochrony, ułatwić nakładanie i stosowanie, zwiększyć komfort noszenia oraz skuteczność działania.

Połączone poduszki powietrzne przyśrodkowe i boczne ze wspólnym punktem nadmuchiwania zapewniają zrównoważoną kompresję, a ich kształt pasuje do ścięgna Achillesa, co pozwala utrzymać stopę w odpowiedniej pozycji.

Kołyskowa podeszwa ułatwia naturalny, stabilny chód, a dopasowana, półmiękka ochrona palców stopy zapewnia dodatkowe zabezpieczenie.

Air Walker Orteza na goleń i Stopę, Kod NFZ H.01.02But ortopedyczny Formfit® Air Walker unieruchamia odpowiedni odcinek kończyny u pacjentów z urazami tkanek miękkich, nadwyrężeniami i zwichnięciami 2 i 3 stopnia oraz stabilnymi złamaniami. Opatentowany układ pneumatyczny ma na celu zwiększenie stabilności przy jednoczesnym zmniejszeniu bólu i opuchlizny. Intuicyjna pompka i wyraźnie oznaczony zawór dekompresyjny ułatwiają dokonywanie regulacji ilości powietrza i ciśnienia.

Air Walker:

Dostępne wersje podwyższone i obniżone.

Zintegrowany układ pneumatyczny.

Niska, szeroka, kołyskowa podeszwa ułatwia naturalny, stabilny chód.

Pochłaniająca wstrząsy podeszwa ogranicza siłę uderzenia podczas zetknięcia pięty z podłożem.

Ortezy Pediatric Cam Walker zostały zaprojektowane w celu stabilizacji i ochrony podudzia, stawu skokowego i stopy. Są łatwe w obsłudze i wygodne w noszeniu, dzięki czemu idealnie nadają się dla aktywnego dziecka, które wymaga stabilizacji po zwichnięciu, nadwerężeniu, złamaniu przeciążeniowym lub zabiegu chirurgicznym.

Gęsta wyściółka z pianki w podeszwie zapewnia wygodę i podparcie.

Pochłaniająca wstrząsy podeszwa zwiększa komfort i chroni użytkownika przed poślizgiem zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo przy każdym kroku.

Wsporniki pionowe zapewniają dodatkową stabilność poprzez ograniczenie ruchu nogi.

Stabilizator stawu skokowego. Zapewnia najwyższy stopień stabilizacji w obu kierunkach (przyśrodkowym i bocznym). Dodatkowe, krzyżujące się taśmy stabilizują staw w kierunku przednim. Mały ciężar oraz idealne dopasowanie zapewniają wysoki komfort użytkowania. Możliwość stosowania z dowolnym obuwiem sportowym.

uraz stawu skokowego (rozciągnięcie, naderwanie, rozerwanie więzadeł)

zabezpieczenie przed skręceniem do wewnątrz i na zewnątrz

zmniejszenie ryzyka kontuzji w sportach dynamicznych

ORTEZA STABILIZUJĄCA STAW SKOKOWYOptymalna stabilizacja stawu skokowego dzięki jednoczesnemu działaniu pasków i wzmocnień bocznych. Sznurowadła zwiększają skuteczność stabilizacji. Optymalna stabilizacja stawu skokowego dzięki jednoczesnemu działaniu pasków i wzmocnień bocznych. Sznurowadła zwiększają skuteczność stabilizacji.

Cienkie materiały konstrukcyjne umożliwiają stosowanie tego produktu ze wszystkimi rodzajami obuwia.
Ten sam model na prawą i lewą stopę.

Wskazania do zastosowania:

  • Skręcenie stawu piszczelowo - strzałkowego
  • Bóle podbicia
  • Przewlekłe zwiotczenia
  • Powrót do aktywności sportowej po rekonwalescencji

ORTEZA STABILIZUJĄCA STAW SKOKOWY 

Wykonany z elastycznego materiału, z dodatkowymi wkładkami wzmacniającymi stabilizację stawu skokowego. Możliwość regulacji poziomu kompresji. Zabezpiecza mięśnie po zerwaniach i naciągnięciach. Zapewnia utrzymanie stałej temperatury w miejscu urazu. Konstrukcja precyzyjnie dopasowana do kształtu kostki. Idealne rozwiązanie dla ludzi aktywnych fizycznie.

ochrona przed kontuzją

zwiększenie stabilności stawu

zabezpieczenie termiczne stawu skokowego

Sposób stabilizacji kostki nowej generacji. Idealnie przylegający, sprawia wrażenie „drugiej skóry”. Wykorzystanie unikatowego, dwuwarstwowego materiału to doskonała kombinacja elastyczności, lekkości oraz siły stabilizacji. Wysoki komfort użytkowania i zakładania na staw skokowy. Możliwość stosowania z dowolnym obuwiem pod skarpetą.

zastępuje taping stawu skokowego

zabezpieczenie przed ponownym urazem

zmniejszenie ryzyka kontuzji w czasie wysiłku

wspomaganie rehabilitacji po skręceniu II i III stopnia

M.step jest czynnościową ortezą stawu skokowego z pelotami z piankowego żelu. Twarde półłuski gwarantują bardzo dobrą stabilizację ruchów pronacyjnych i supinacyjnych.Piankowy żel w pelotach stale dopasowuje się optymalnie do ciągle zmieniających się warunków anatomicznych, co zapewnia równomierną kompresję. Zdolność żelu piankowego do dopasowywania umożliwia stosowanie jednej ortezy zarówno na lewy, jak i na prawy staw skokowy. Peloty są bardzo lekkie i mają miękką, puszystą powierzchnię. Nawet krawędzie zewnętrznych łusek są obficie wyściełane.

Air Cat Walker jest innowacyjnym butem ortopedycznym wyposażonym w pełni zintegrowany system pompujący, który umożliwia idealne dopasowanie buta do kształtu nogi. Przeznaczony jest do leczenia pęknięć kości w okolicy stawu skokowego, pęknięć kości stopy, uszkodzeń tkanki miękkiej, ścięgna Achillesa, skręceń stawu skokowego. Aparat pozycjonuje staw w optymalnym, anatomicznym położeniu, korygując jego zniekształcenia oraz zapobiegając odchyleniom patologicznym. Wyposażony w miękką, dopasowaną do kształtu nogi wkładkę jest lekki, zapewnia doskonałą stabilizację stopy, stawu skokowego i podudzia.

Orteza składają się ze sztywnych, lekkich półłusek o anatomicznym kształcie, które zapewniają wysoki poziom stabilizacji ruchów pronujących i supinacyjnych. Wyposażony jest w żelowe wkładki, które idealnie dopasowują się do stawu. Główną ich zaletą jest możliwość chłodzenia w celu złagodzenia obrzęku i dolegliwości bólowych. Została wykonana z dwóch anatomicznie wyprofilowanych łusek polietylenowych, połączonych dolną taśmą. Taśma ta ma możliwość regulacji długości, dzięki czemu precyzyjnie można dopasować wyrób do zabezpieczonego stawu. Konstrukcja ortezy pozwala na swobodne stosowanie jej w obuwiu sportowym i doskonale sprawdza się nie tylko w sportach halowych, ale także w każdej sytuacji wymagającej mocnej stabilizacji stawu skokowego.

Wykonany z termoaktywnego neoprenu, usztywnienia boczne – podwójne łupki o profilu anatomicznym z tworzywa sztucznego, pomaga uzyskać naturalną, pożądaną temperaturę ciała, dogłębnie rozgrzewając układ stawowo-mięśniowy i więzadłowy. Zmniejsza obciążenie ścięgna Achillesa, bóle związane z obrzękami i zdrętwieniami zapewnia wzmocnienie słabym i przeciążonym stawom skokowym. Zapewnia ochronę i odciążenie stawu skokowego poprzez wygodny ucisk i stabilizację więzadeł, nie krępuje ruchów dzięki otworom na piętę oraz palce. System taśm obwojowych oraz regulacji zapięcia umożliwia dopasowanie siły docisku i stabilizacji do indywidualnych potrzeb.

Dostępne rozmiary (obwód wokół kostki):

S-M 15,0-25,0; L-XL 25,0-35,0

Stabilizator wykonany jest z nowoczesnej, ultra lekkiej i oddychającej tkaniny Comfort, której cechą jest szybka wchłanialność wilgoci ze skóry i transportowanie jej na zewnątrz. Wyposażony jest w silikonowe peloty, które masują staw skokowy, zmniejszają obrzęk , poprawiają krążenie a także przyczyniają się do zmniejszenia dolegliwości bólowych.