Warszawa Al. Niepodległości 103 22 428 28 27 sklep@enefmed.pl Pon-Pt 10:00-18:00, Sob 10:00-14:00

Stabilizatory Kolana

Orteza przeznaczona jest dla pacjentów z ciężkimi urazami więzadeł lub do leczenia pooperacyjnego

• Unieruchomienie kolana pooperacyjnego i/lub rehabilitacyjnego (w tym po urazach więzadeł, ścięgna rzepki, łąkotek, chrząstki stawowej, a także przy złamaniach kości piszczelowej i strzałkowej

• Pourazowe unieruchomienie kolana

• Leczenie zachowawcze kolana w następstwie urazu więzadeł

• Niestabilność kolana

• Bez narzędziowy system regulacji wysokości

• 4 szybkie klamry do założenia i zdjęcia ortezy

• System Drop-Look umożliwiający szybką blokadę ortezy co 15w zakresie od 00 do 900

• Pianka wyściełająca ortezę przyjazna dla skóry

• Komfort, dzięki wadze tylko 940g

• Unieruchomienie zapewnione dzięki 2 szynom bocznym

 

Aparat został wyposażony w dodatkową funkcję przeprostu.

• dwie aluminiowe szyny z regulacją długości w zakresie 47 – 69 cm

• zegar typu ROM z blokowanym systemem zębatkowym

• cztery pasy obwodowe regulowane przy pomocy systemu klamer i rzepów

• bezpieczne i szybkie zakładanie oraz zdejmowanie ortezy

• silikonowe wkładki uniemożliwiające zsuwanie się ortezy

• regulacja kątowa w zakresach: zgięcie  0°- 120°,  wyprost  -10°- 90°

• funkcja szybkiego blokowania pod kątem 0°, 15°, 30°

 

Pooperacyjna orteza stawu kolanowego to wyrób medyczny stosowany podczas procesu rekonwalescencji związanego z urazami więzadeł, rzepki, łąkotki lub stawu. Do unieruchomienia i ograniczenia zakresu ruchu związanego z leczeniem pourazowym, operacjami ACL, PCL, LCL i MCL. Pooperacyjna orteza stawu kolanowego to wyrób medyczny zaprojektowany w celu precyzyjnej ochrony i wsparcia pooperacyjnego użytkownikom po zabiegach i urazach w obrębie kolan.

 • Klasyczne aluminiowe zawiasy sworzniowe.
 • Zegar z regulacją kąta (co 10 stopni), który można ustawić w zakresie: wyprostu od -10 do 90 stopni lub zgięcia od -10 do 120 stopni (system Quick lock).
 • Blokadę kąta wyprostu: od -10 do 90 stopni.
 • Blokadę kąta zgięcia: od 10 do 120 stopni.
 • Antypoślizgową konstrukcję z miękkiej pianki, pomagającą uniknąć ucisku mięśni.
 • Podwójne zapięcia w postaci klamry i rzepu.
 • Suwaki teleskopowe umożliwiające precyzyjne dopasowanie ortezy

Kolor: czarny
Długość ortezy: 45,5cm

ORTEZA STAWU KOLANOWEGO Z RUCHOMYM STAWEM KOLANOWYM Z REGULACJĄ KĄTA ZGIĘCIAPooperacyjna orteza stawu kolanowego jest to wyrób medyczny stosowany podczas procesu rekonwalescencji związanego z urazami więzadeł, rzepki, łąkotki lub stawu. Wyrób może być także stosowany do unieruchomienia i ochrony zakresu ruchu związanego z leczeniem pourazowym, operacjami ACL, PCL, LCL i MCL. Pooperacyjna orteza stawu kolanowego to wyrób medyczny zaprojektowany w celu precyzyjnej ochrony i wsparcia pooperacyjnego użytkownikom po zabiegach i urazach w obrębie kolan.

 • Klasyczne aluminiowe zawiasy sworzniowe.
 • Zegar z regulacją kąta (co 10 stopni), który można ustawić w zakresie: wyprostu od -10 do 90 stopni lub zgięcia od -10 do 120 stopni (system Quick lock).
 • Blokadę kąta wyprostu: od -10 do 90 stopni.
 • Blokadę kąta zgięcia: od 10 do 120 stopni.
 • Antypoślizgową konstrukcję z miękkiej pianki, pomagającą uniknąć ucisku mięśni.
 • Podwójne zapięcia w postaci klamry i rzepu.
 • Suwaki teleskopowe umożliwiające precyzyjne dopasowanie ortezy.

 

Zapewnia wyjątkowo mocną stabilizację stawu kolanowego. Rekomendowany od umiarkowanych do ciężkich urazów i zwichnięć więzadła krzyżowego przedniego (ACL), więzadła pobocznego piszczelowego (MCL) i więzadła pobocznego strzałkowego (LCL). Krzyżowe i równoległe paski zapewniają skuteczny ucisk i zwiększają stabilność przedniej części nogi. Zewnętrzne metalowe zawiasy przyśrodkowe i boczne poprawiają stabilność, umożliwiając płynne zgięcie i rozciąganie. Paski u góry/z przodu i u dołu/z tyłu pomagają regulować usztywnienie. ZK-X to wyjątkowo mocna ochrona kolana z konstrukcją zapewniającą doskonałe dopasowanie.

Ten produkt jest przeznaczony do profilaktyki po umiarkowanym lub silnym zwichnięciu kolana.

uraz stawu kolanowego

wspomaganie rehabilitacji po rekonstrukcji więzadeł

ochrona wiązadła stawu kolanowego

zabezpieczenie przed ponownym skręceniem

zmniejszenie ryzyka kontuzji

Zaawansowana technologia zapewnia stabilność stawu kolanowego oraz zabezpiecza więzadła i łąkotki. Krzyżowe zapięcie pod rzepką gwarantuje stabilizacje przednio-tylną. Wkłady z gumy żywicznej umieszczone po bokach wspomagają stabilność w kierunku bocznym i przyśrodkowym. Unikatowa budowa silikonowego półpierścienia wraz z rozcięciem rzepu dolnego wspierają prace rzepki. Dodatkowe dwie taśmy w tylnej części zapewniają kompleksową ochronę stawu.

wspomaga rehabilitację po rekonstrukcji więzadeł

chroni wiązadła krzyżowe

mocno stabilizuje staw kolanowy

Zaawansowana technologia zapewnia stabilność stawu kolanowego oraz zabezpiecza więzadła i łąkotki. Wkłady z gumy żywicznej umieszczone po bokach wspomagają stabilność w kierunku bocznym i przyśrodkowym. Unikatowa budowa silikonowego półpierścienia wraz z rozcięciem rzepu dolnego wspierają prace rzepki.

 wspomaga rehabilitację po rekonstrukcji wiązadeł

chroni wiązadła krzyżowe

chroni rzepkę

Ortezy sześciopunktowe przeznaczone są do długotrwałego stosowania u pacjentów ze złożonymi niestabilnościami stawu kolanowego (częściowe lub całkowite uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego) będącego następstwem przebytych urazów (w okresie przed i pooperacyjnym) lub przebytych procesów chorobowych. Anatomiczne wyprofilowanie szyn bocznych zwiększa możliwość kontroli ruchów stawu kolanowego i pozwala na umieszczenie dodatkowych punktów podparcia na poziome zawiasów ortezy (piąty i szósty punkt podparcia) poprzez peloty przylegające bezpośrednio do stawu kolanowego. Zwiększa to kontrolę ruchów szczególnie w płaszczyźnie czołowej i częściowo ruchów rotacyjnych. Ze względu na bardzo ścisłe (anatomiczne) dopasowanie ortezy do ciała pacjenta, konieczne w tych ortezach jest stosowanie zawiasu anatomicznego.

Zapewnia stabilność dzięki dwuosiowym stalkom bocznym i regulowanym sztywnym paskom
Naprzemienne paski dla zapewnienia prawidłowego krążenia krwi
Anatomiczny kształt umożliwiający lepsze dopasowanie do budowy ciała: strefa komfortu w tylnej części stawu kolanowego, elastyczna dzianina na udzie

• orteza pomaga w łagodnych oraz umiarkowanych skręceniach 

• stany zapalne (np. reumatoidalne zapalenie stawów)

• bóle kolan, niestabilność stawów i wynikająca z nich ograniczona    ruchomość 

• dzięki odpowiedniemu materiałowi, z którego wykonana jest orteza, odprowadzana zostaje wilgoć

• stabilizację ortezy zapewniają wewnętrzne silikonowe wstawki które sprawiają, iż orteza nie migruje po kończynie

Orteza typu zamkniętego, wykonana z perforowanej pianki, dwustronnie pokrytej tkaniną okładkową. Posiada dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonane z taśm VELCRO. Wyrób wyposażono w jednoosiowe szyny boczne, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zbrojonego włóknami węglowymi. Układ szyn w ortezie oraz ich specyficzna elastyczność, powoduje właściwe przyleganie wyrobu do zabezpieczonej kończyny i pozwala na uzyskanie doskonałej stabilizacji zabezpieczonego stawu. Szyny zostały wyposażone w specjalne zegary umożliwiające regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Tak precyzyjna regulacja wyrobu zdecydowanie ułatwia proces rehabilitacji uszkodzonego stawu kolanowego.

Orteza typu zamkniętego, wykonana z perforowanej pianki neoprenowej, dwustronnie pokrytej tkaniną okładkową. Posiada dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonane z taśm VELCRO. Wyrób wyposażono w jednoosiowe szyny boczne, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zbrojonego włóknami węglowymi. Układ szyn w ortezie oraz ich specyficzna elastyczność, powoduje właściwe przyleganie wyrobu do zabezpieczonej kończyny i pozwala na uzyskanie doskonałej stabilizacji zabezpieczonego stawu. Szyny zostały wyposażone w specjalne zegary umożliwiające regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Tak precyzyjna regulacja wyrobu zdecydowanie ułatwia proces rehabilitacji uszkodzonego stawu kolanowego.
Wewnętrzna perforacja ortezy zapewnia doskonałe odprowadzania wilgoci i nadmiaru ciepła ze skóry pacjenta. Zaś, zastosowanie anatomicznie wyprofilowanego pierścienia wykonanego z pianki o właściwościach przeciwgrzybiczych zapewnia wysoki stabilizacji stabilizacji stawu rzepkowo-udowego.

Orteza typu otwartego, wykonana z perforowanej pianki neoprenowej, dwustronnie pokrytej tkaniną okładkową. Posiada dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonane z taśm VELCRO.
Wyrób wyposażono w dwuosiowe szyny boczne. Szyny, zbudowane z włókien węglowych, zostały wyposażone w specjalne zegary umożliwiające regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Tak precyzyjna regulacja wyrobu zdecydowanie ułatwia proces rehabilitacji uszkodzonego stawu kolanowego.
Układ szyn w ortezie ułożony jest w kształcie litery X, co powoduje właściwe przyleganie wyrobu do zabezpieczonej kończyny i pozwala na uzyskanie doskonałej stabilizacji zabezpieczonego stawu.
Wewnętrzna perforacja ortezy zapewnia doskonałe odprowadzania wilgoci i nadmiaru ciepła ze skóry pacjenta. Otwarta konstrukcja zdecydowanie ułatwia korzystanie z wyrobu osobom otyłym bądź w starszym wieku.

Orteza stawu kolanowego AS-SK/A należy do grupy 4SPORT. AS-SK/A została wyposażona w elastyczne szyny boczne, które złożone są z kilku warstw sprężystych piór, idealnie współdziałają z naturalnym ruchem kolana oraz stabilizują staw kolanowy w pozycji bocznej. Dodatkowo orteza została wyposażona w niezależne zespoły taśm VELCRO oraz wzmocnienie ACL. Orteza została wykonana z innowacyjnego, mocno kompresyjnego i przyjaznego dla skóry surowca CottonPren. Surowiec ten składa się z mięsistej, komfortowej pianki neoprenowej, zlaminowanej zewnętrznie z poliestrową dzianiną okładkową, wewnętrznie zaś z bawełnianą elastyczną dzianiną frotte. Dla poprawy komfortu użytkowania wyrobu i lepszego odprowadzania przez niego potu, frota została wykończona w specjalistyczny sposób, gwarantujący pełną realizaję tych funkcji.

Stabilizator wykonany jest z tkaniny SBR. Utrzymuje naturalną ciepłotę oraz poprawia ukrwienie, co powoduje zmniejszenie bólu, obrzęków i szybsze leczenie urazów. Posiada wszyte obustronnie (od strony przyśrodkowej i bocznej) metalowe szyny, które stabilizują kolano bocznie (co ważne jest w przypadku uszkodzeń więzadeł krzyżowych bocznych). Dwu zawiasowość szyn umożliwia jednocześnie swobodne poruszanie się i komfort podczas użytkowania. Stabilizator posiada rzepy umiejscowione nad i pod rzepką, zarówno w części przedniej jak i tylnej. Rzepy zabezpieczają staw przed przemieszczeniem w płaszczyźnie strzałkowej (w przypadku uszkodzenia więzadła krzyżowego tylnego i przedniego). Stabilizator zaopatrzony jest w silikonową anatomiczną pelotę, która stabilizuje rzepkę i zapobiega jej przemieszczaniu.
Stabilizator wykonany jest z wysokiej jakości oddychającej tkaniny SBR. Utrzymuje naturalną ciepłotę oraz poprawia ukrwienie, co powoduje zmniejszenie bólu, obrzęków i szybsze leczenie urazów. Posiada wszyte obustronnie (od strony przyśrodkowej i bocznej) metalowe szyny, które stabilizują kolano bocznie (co ważne jest w przypadku uszkodzeń więzadeł krzyżowych bocznych). Dwu zawiasowość szyn umożliwia jednocześnie swobodne poruszanie się i komfort podczas użytkowania. Stabilizator posiada rzepy umiejscowione nad i pod rzepką, zarówno w części przedniej jak i tylnej. Rzepy zabezpieczają staw przed przemieszczeniem w płaszczyźnie strzałkowej (w przypadku uszkodzenia więzadła krzyżowego tylnego i przedniego).

Orteza typu zamkniętego EB-SK/1R jest profesjonalnym wyrobem medycznym poprawiającym wydolność chodu, będącym wsparciem w rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego. Została wykonana ze strukturalnego surowca ProFit – oznaczającego profesjonalne dopasowanie. Jest to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny – tworzy tak zwaną: drugą skórę. Wyrób wyposażono w dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonanych z taśm VELCRO, krzyżowe wzmocnienie ACL oraz jednoosiowe, szyny boczne 1R orthodesign. Szyny wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego z dodatkiem włókna węglowego, regulacja kąta zgięcia i wyprostu realizowana jest za pomocą specjalnych nitów co 15 stopni. Orteza jest lekka, więc pozwala na wcześniejszy powrót do pracy czy uprawiania sportu.
Przeznaczenie

Orteza typu zamkniętego EB-SK/A jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego. Została wykonana ze strukturalnego surowca ProFit – oznaczającego profesjonalne dopasowanie. Jest to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny – tworzy tak zwaną „drugą skórę”. Wyrób został wyposażony w elastyczne szyny boczne, które stabilizują staw kolanowy w pozycji bocznej. Szyny te złożone są z kilku warstw sprężystych piór, które idealnie współdziałają z naturalnym ruchem kolana. Dodatkowo ortezę wyposażono w niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonanych z taśm VELCRO oraz przednie zapięcia krzyżowe ACL. Poprzez anatomiczne kształty i silikonowe wsparcie okołorzepkowe orteza doskonale utrzymuje się na nodze podczas chodzenia. Jej cienka budowa powoduje, że orteza jest bardzo lekka i zupełnie niewidoczna pod ubraniem.
EB-SK/A dostarcza niezawodnej amortyzacji i stabilizacji przez co jest najlepsze rozwiązaniem dla sportowców i osób aktywnych.

Przeznaczenie

Orteza wyposażona w osłonę rzepki z masy silikonowej, regulację na udzie oraz w zawiasy boczne zapobiegające przeprostowi.

Wykonana z innowacyjnego neoprenu w opatentowanej technologii CoolMax AIRPRENE

Zapobiega przeprostowi kolana

Zapewnia doskonałą poprzeczną stabilizację kolana poprzez boczne wzmocnienia z zawiasami

Zmniejsza bóle spowodowane obrzękami oraz urazami wywołanymi przeciążeniem stawu

Pozwala utrzymać odpowiednią ciepłotę ciała powodując wzrost cyrkulacji krwi, co przyspiesza gojenie, łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i uczucie sztywności

Pierścień z masy silikonowej stanowi dodatkową ochronę rzepki

Stabilizator wykonany jest z nowoczesnej, ultra lekkiej tkaniny Comfort, której cechą jest szybka wchłanialność wilgoci ze skóry i transportowanie jej na zewnątrz. Zaopatrzony jest w wewnętrzny pierścień silikonowy, który silnie stabilizuje i odciąża rzepkę a także masuje powierzchnię kolana, dzięki czemu zmniejsza dolegliwości bólowe, obrzęk i poprawia krążenie. Posiada wszyte obustronnie (od strony przyśrodkowej i bocznej) spiralne fiszbiny, które zapewniają umiarkowaną stabilizację i odciążają staw kolanowy. Odpowiednio utkany materiał w dole podkolanowym sprawia, że stabilizator jest niezwykle komfortowy w codziennym użytkowaniu jak również podczas uprawiania sportu.
Stabilizator wykonany jest z wysokiej jakości materiału SBR. Utrzymuje naturalną ciepłotę oraz poprawia ukrwienie, co powoduje zmniejszenie bólu, obrzęków i szybsze leczenie urazów. Posiada anatomiczny pierścień silikonowy, który podtrzymuje, stabilizuje rzepkę i zapobiega jej przemieszczaniu. Odpowiednie wyprofilowanie tylnej części stabilizatora zapewnia komfort użytkowania.

Wykonany z innowacyjnego neoprenu w opatentowanej technologii NEOPRENE.

Zapewnia doskonałe wzmocnienie stawu

Zmniejsza bóle spowodowane obrzękami oraz urazami wywołanymi przeciążeniem stawu

Pozwala utrzymać odpowiednią ciepłotę ciała powodując wzrost cyrkulacji krwi, co przyspiesza gojenie, łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i uczucie sztywności

Pierścień z masy silikonowej stanowi dodatkową ochronę rzepki

Dzięki otworowi na rzepkę pozwala na zmniejszenie jej ucisku oraz kontroluje tor ruchu w stawie rzepkowo-udowym. Dzięki zapinaniu na potrójny rzep zakładanie nawet przy dużych bólach spowodowanych urazem nie stanowi trudności

Rozmiar: Uniwersalny

Ligastrap

Więzadła boczne i krzyżowane wzmocnione dwoma elastycznymi paskami z regulacją naciągu.
Dwa giętkie fiszbiny zapewniają dodatkowe wzmocnienie boczne.
Umocowane do ortezy paski ułatwiają jej zakładanie.

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA
• Opatentowane uchwyty do zakładania
• Łatwe zakładanie: ponumerowane i wstępnie ukierunkowane paski

STABILNOŚĆ
• System podwójnych pasków
• Dwa paski skrzyżowane nad kłykciami
• Dzianina kompresyjna (ok. 26 mmHg)

WYGODA
• Strefy komfortu po stronie rzepki i w dole podkolanowym
• Dzianina ukształtowana anatomicznie
• Paski zapinane za pomocą rzepów


Wskazania do zastosowania:
Powrót do aktywności sportowej po rekonwalescencji
Stabilizacja rzepki

Orteza stawu kolanowego szynowo-opaskowa z zegarami, z regulowaną długością. Wykonana z innowacyjnego materiału w opatentowanej technologii MultiCeramic. Materiał antybakteryjny, hipoalergiczny, ze wzmocnioną siłą wchłaniania i odprowadzania wilgoci. Wykonana z innowacyjnego materiału w opatentowanej technologii MultiCeramic. Materiał antybakteryjny, hipoalergiczny, ze wzmocnioną siłą wchłaniania i odprowadzania wilgoci.